HTTP istekleri üçün bir içerik növü lazımdır?

Anladığım kimi, məzmunun növünü təyin edə biləcəyiniz iki yer var:

  • Müştəri serverə göndərdiyi cisim üçün məzmun növünü təyin edir (məsələn, bir mesaj üçün).
  • Server cavab üçün məzmun tipini təyin edir.

Bu, mənim qəbul istəməmələrim üçün (məzənnə tərəfində) məzmun növünə ehtiyac duymamağın və ya olmamağın mənasını verir. Və əgər mən və ya lazım olsa, hansı növ məzmun olardı?

Müştərinin məzmunu növü, müştərinin qəbul etmək istədikləri məzmunun növünü müəyyənləşdirdiyini bir neçə mesajda da oxumuşam. Bəlkə mənim 1 nöqtə səhvdir?

104
14 апр. Martin Flucka tərəfindən təyin olunan 14 apr. 2011-04-14 13:05 '11 saat 13:05 'da 2011-04-14 13:05
@ 4 cavab

RFC 7231-in 3.1.5.5 -ə uyğun olaraq:

Fayda yükünün gövdəsini əks etdirən bir mesaj yaradan göndərici, bu mesajda məzmun Tipi üstbilgi sahəsi yaratmalıdır, əgər nəzərdə tutulan görünüş növü göndəriciyə məlum deyilsə. Content-Type üstbilgi sahəsi boş olduqda alıcı media faylının növü "ərizə / octet-stream" ( [RFC2046], bölmə 4.5.1 ) və ya onun növünü müəyyən etmək üçün məlumatları yoxlaya bilər.

Bunun anlamı, HTTP Content-Type üstbilgi yalnız PUTPOST istekleri üçün ayarlanmalıdır.

63
22 мая '13 в 17:04 2013-05-22 17:04 Cavab 22 may 2013-cü il tarixində saat 17: 05- də Epoc verilir

İstəklərin alınması bir məzmun növü olmamalıdır, çünki onlar bir tələb obyekti (yəni bir bədən)

border=0
61
14 апр. Apr 14-də Dmitri Negoda tərəfindən verilmiş cavab 2011-04-14 13:06 '11 at 13:06 pm 2011-04-14 13:06

GET sorğuları müştərinin anladığı məzmun növlərini müəyyən edən "Qəbul" başlıqlarına malik ola bilər. Bundan sonra server, geri göndərmək üçün hansı məzmunun növünə qərar vermək üçün istifadə edə bilər.

Onlar isteğe bağlıdır, lakin.

http://www.w3.org/Protocols/rfc2616/rfc2616-sec14.html#sec14.1

25
14 апр. 14 aprel tarixində Matthew Wilson tərəfindən cavab verildi 2011-04-14 13:19 '11 at 13:19 2011-04-14 13:19

Qəbul edilən cavab yanlışdır. Dəyişiklik doğrudur, PUT və POST-un bu olması səhvdir. PUT və ya POST-də əlavə məzmun var ki, heç bir tələb yoxdur. Həmçinin, məzmuna malik olan GET-də heç bir qadağa yoxdur.

RFC-lər onlar demək nə deməkdir. IFF sizin tərəfiniz (OR müştəri server) HTTP başlıqlarının kənarında əlavə məzmun göndərir, məzmun Türü başlığını göstərməlidir. Lakin məzmun-Türünü atmamaq və məzmunu (məsələn, Content-Length başlığını istifadə edərək) daxil etmək mümkündür.

15
19 окт. user4157069 tərəfindən verilmiş cavab 19 oktyabr 2014-10-19 04:59 '14 da 4:59 2014-10-19 04:59

Məzmuna dair digər suallar tags və ya bir sual soruşmaq